Prevajanje smrdi ali kako Kit išče novo distribucije
Compiling sucks!
Ne ljubi se mi več. Kaj? Poganjati emerge in čakati, da se sistem sam od sebe posodobi.
Gentoo je bil zadnjih nekaj let moja priljubljena distribucija a vendar sem se je naveličal. Drži se je en tak lep minimalizem. Prevedeš in namestiš samo tisto kar dejansko potrebuješ. Odločaš se lahko medtem ali boš imel imagemagick s podporo za Xorg ali ne. Kar je precej v redu za kak strežnik, saj ne rabiš Xorg podpore, ker itak nimaš konzole.
Računalnik na katerem delaš je pa čisto druga pesem. Potrebuješ skoraj vse. 🙂 Problem nastane pri nadgradnjah. Vedno znova in znova prevajanje vsega skupaj.
Sedaj bi rad novo distribucijo. Nočem, da je bloat. Želim si, da bi imela kolikor toliko zgleden paketni upravljalnik ((Package manager)), želim si, da bi bil privzeti okenski upravljalnik ((Window manager)) KDE in želim si, da bi bila deležna čim bolj pogostih popravkov ((Updates)).
Vem, precej zahteven sem. Spogledujem se z Ubuntujem, a ta reč temelji na Gnome okolju. Kubuntu bi bila druga izbira recimo, a se bojim, da je to samo en derivat Ubuntuja na katerega so zalimali KDE in se sedaj bolj ali manj vlači za Ubuntujem.
Zamenjal bom, samo ne vem še kaj bo to.
Suse, RedHat oziroma Fedora takoj odpadejo, prav tako Mandriva.
Bomo videli, bomo videli.
13 thoughts on “Prevajanje smrdi ali kako Kit išče novo distribucije”
No ja… Meni je Ubuntu všeč. Če pa pogledam v Synaptic, se mi pa zdi, da Kubuntu ni ravno derivat Ubuntuja, ampak kr vzporedna veja… Da ne govorim o tem, da je (skoraj) več paketov pripravljenih za KDE…
Jaz glasujem za (K)Ubuntu.
Kaj pa CentOS?
Kubuntu mi ne deluje kot vzporedna veja, ampak kot nek klamf, ki so ga morali spacati skupaj. Tisti kde je nekako bogo zlepljen skupaj. Ubuntu je v redu (veliko sw, dober update/sw manager), vendar vsebuje gnome (se mi zdi tako preprosto okolje, da ima premalo stvari za konfigurirat). Sprobal sem še en par distribucij, vendar ostajam na openSuSe – kar me edino moti pri tem distro je default sw manager (yast), a sem ga zamenjal za smart.
Meni se zdi, da se mi je open suse vlekel kot ena creva.
Sploh sem imel tezave, ko sem si zazelel, da bi si instairal mplayer z supportom za vse mozne filme.
Doktoriras.
Ubuntu me mika. Priznam. CentOS se mi pa zdi nekaj marginalnega, ampak ga ne poznam, nisem se nikoli videl.
Mnjah osebno čepim na Kubuntu, stvar je uredu in ze zgubiš živcev zraven (tako kot pri suse). CentOS je drugače fork Redhat enterprise ni ravno workstation materjal.
Mepis je baje boljši od Kubuntu. Pač kubuntu ni tolk razvijan kot Ubuntu. Večina KDE in Ubuntu userjev predlaga Mepis, kot najboljša izbira.
Vsekakor bi izbral Ubuntu based distribucijo.
BigWhale: Kubuntu ti bo kul, ker si prevec advanced user, da bi klikal po vsem ampak bos verjetno itak prezivel veliko casa v konzoli.
Zivjo!
Tudi jaz sem sprobal kar nekaj distribucij (suse, readhat, mandrake, xandos, mepis, mandriva, knopix, ubuntu) na koncu pa sem pristal na Arch-u. Mislim, da ga ne bom menjal.
Pravemu g33ku pritiče OpenBSD
yy: a ni še vedno tako da moraš na roke kompajlat popravke base sistema? hehe, to je šele nekaj
Hej
tudi jaz se selim z gentooja na ubuntu. Portage je super orodje, verjetno najboljše kar sem videl v *nix svetu.
Ampak vseeno bi rad nekaj bolj enostavnega.Nekaj kjer bo mx1000 miš delala brez problemov, radeon8500 delal normalno in ne da bom imel 5 fps itd.
Anyway, kar me skrbi je delovanje QT aplikacij v GNOME. A lahko kdo nalima screenshot KTorrent, K3B in Amaroka?
To so aplikacije, ki jih ne mislim menjat. Upam, da izgled ni takšen kot GTK aplikacij v KDE. Katastrofa..
lp
kubuntu niti priblizno ni nek na hitro skupaj spacan klamf ;). Obe verziji sem uporabljal kar nekaj casa, ampak sem na koncu pristal na kubuntuju, ker se v KDEju pocutim se najbolj doma. Kubuntu ima svoja orodja, ki niso nic manj uporabna od tistih v navadnem ubuntuju. Ubistvu je meni kubuntujev Adept veliko bolj vsec kot Synaptic.
//ta prispevek je bil napisan (kje drugje kot) na kubuntuju 😉
Če sistem samo nadgrajuješ ti pa res ni treba čakat. Emerge renicaš na nekaj strpnega in nadaljuješ z delom. Poleg tega ob rednem updejtu pokasiraš bol malo paketov na update. Večja kriza je ko rabiš kaj novega pa eno uro gledaš kako ti koda frči čez zaslon.
Imam jaz tud kdaj slabe dneve in že vlečem (k)ubuntu iso z interneta, ampak so to točno to, slabi dnevi 🙂 Z Gentoom je ravno tok dela kot z ostalim distroti, samo uporabniki mamo očitno en fetiš na prčkanje po sistemu da gre pol dneva za prenastavljanje nastavitev, testiranje razvojnih različic, brisanje le teh, prevajanje z malenkost drugačnim nastavitvam itd. Za nas ni več rešitve 😛
Comments are closed.