Darwin, pehotne mine in čokolino

Darwin, pehotne mine in čokolino

Kaj imajo skupnega? Bolj malo.

Začenjam z Darwinom, sprašujem se, kaj je dobrega pri eni vrsti, da sproducira primerke, ki si ne želijo svojih potomcev. Pa se mi zdi, da verjetno nič. To so evolucijske smeti, slab genetski material, ki pa ima to dobro lastnost, da se bo sam pokončal. Ok, tukaj je še faktor ‘pedrskega strica’, ki pove, da če je en stric v drižini peder in nima svojih potomcev, potem na nek način pomaga gor rasti svojim nečakom. Pa mi ni čisto všeč moja razlaga, ker nek namen pa morajo imeti, nekaj globjega bo sigurno. Ampak, kaj, ko mi nič pametnega ne pade na misel. Ne želja po potomcih je genetska napaka.

Poraja se vprašanje ali je imela ta genetska napaka do sedaj kaj vpliva na vrsto, odgovor je sila preprost. Ne. Prvič zato, ker se kljub ne želji po imeti potomce dogajajo ‘ups-i’, drugič pa zato, ker se ta napaka sproti iztreblja iz populacije.

Takole počasi preidemo k pehotnim minam. Stvar je precej dobra in učinkovita. Iz preprostih razlogov. Povprečen vod vojakov šteje tam nekje 30 mož. Eden izmed njih stopi na mino in mu odtrga nogo. Sedaj ga vsaj štirje nosijo, peti človek pa nese njegovo opremo. Torej ena petina voda je že onesposobljena za boj. Fear factor! Cel vod se boji, da je zašel na minsko polje. Hudiča, koliko časa so vandrali sem ter tja in kako globoko so na minskem polju?! Kdaj bo spet kdo stopil na mino? Potem je tukaj še morala. Tisti revež na nosilih ima v naročjo svojo odtrgano nogo v upanju, da mu jo prišijejo nazaj, poleg tega se ponavadi dere od bolečine in para živce vsem ostalim vojakom. Naravnost fantastično!

Sedaj pospešeno razmišljam o tem, kako mine uporabiti v napadu, ne samo v obrambi.

Čokolino? Čokolino pa zato, ker me je Gaby obdarila z eno kahlo vročega mleka v katerega sem nasul slastnih, rjavih in puhasto drobnih kosmičev, ki zgledajo kot ribja hrana. Yummie!

6 thoughts on “Darwin, pehotne mine in čokolino

  1. kar se tiče iztrebljanja genetske napake, ta teza ne drži vode: s časom je te napake čedalje več. zatorej očitno ni iztrebljana. če bi bilo tovrstno obnašanje genetsko pogojeno, bi verjetno do danes res že bilo iztrebljeno. zaključek: to nima veze z genetiko. zapovrh se mi zdi, da ti je tale Darwin, kit, kar preveč všeč – ves čas ga vlečeš na plano. čudno, sploh glede na to, kaj počne s tvojo vrsto! 😉

    kako uporabiti mine v napadu? hja, mojster, mar nisi nikoli igral kakšne od inkarnacij Wormsov?! mine na hribu nad sovražnim črvom? dobro pomerjen strel z bazuko… evo ti ofenzivno vlogo min…

    čokolino je pa ta hujš safr. zanimivo, da sem eden redkih, ki to obliko hrane popolnoma in do konca prezira!

  2. >To so evolucijske smeti, slab genetski material, ki pa ima to dobro lastnost, da se bo sam pokončal.

    =) v afriki se glede na to tezo toliko producirajo, ker so dober genetski material? Ali je po Darvinu samo bolj za preživetje in rek v stilu: najmočnejši ostane. =}

  3. Jaka,

    Lej prebivalstva je vedno vec. Ta genetska okvara se pa ohranja zaradi tega, ker je poleg zelje po otrocih vazna zelja po sexu. Kontracepcija pa ni nobena 100%. 😉 In miselni vzorec, ‘nocem imeti otrok, ker mi je brez fajn’ je verjetno posledica evolucije tako same vrste, kot tudi druzbe. Za Darwina se mi pa zdi, da je vcasih malo mimo falil. Ne zavracam evolucije ampak vseeno se mi zdi, da ni vse tako kot je on rekel. Ne, ne, ne kreacionizem 😛

    Mine, hm, ponavadi, ce si na hribu ga moras branit… 😛

Comments are closed.

Comments are closed.