Poplava

Poplava

Človek se takole nič hudega sluteč, ob pozni uri, po napornem dnevu, spravi spat. Vstane izza računalnika, se odpravi po hodniku do kopalnice, kjer bo opravil še vse potrebne potrebe in nekje na sredini hodnika zasliši neko šumenje…

Sem mar pustil odprto vodo? Ne, saj cev sem pospravil. Sem vodo zaprl? Hm, ne vem, po polnočnem zalivanju vrta sem se odpravil gor  v sobo. Joj, saj res, v sobi bi moral ugasniti še luč in zapreti okno, poleg tega bi bilo treba zviti cev za zalivanje, jo sneti s pipe, pred tem pipo seveda zapreti. Kaj hudiča je to šumenje?

O jezus kristus, sin device marije, ki si bil spočet od svetega duha, ja, seveda…. FUCK!

Štirje skoki in že sem bil na dnu stopnic, pravzaprav sem pljusknil v hodnik, ki je bil že rahlo do pretežno poplavljen z vodo. Šumenje, ki je najbrž trajalo vsaj kako uro, ali kaj vem koliko časa je bilo šumenje vode. Snet priključek za razpršilko na koncu cevi za zalivanje. Lepo. Razposlal sem izvidnike, da dobim prva poročila o škodi.

“Damage report, Commander!” ((To sem si vedno želel reči…))

Pralnica, približno 2cm. Zadnja soba, približno centimeter, pokritost 70-80%. Hodnik, spet kak centimeter, pokritost 40%. Luknja pod stopnicami, minimalna škoda, pokritost nekaj kvadratnih decimetrov.

Kako se zadeve lotiti? Z preprekami in prekati. Najprej sanacija luknje pod stopniščem, mala malca.
Izdelava prekata in sanacija hodnika. Nekaj več vode, ko je ostal z vodo pokrit le še kak procent površine, spet izdelava prekata in malo večjega jezu ter sanacija zadnje sobe. Precej več dela. Jez na hodnik je dvakrat popustil, polno stvari za prestavljati po sobi sem ter tja, ki so precej oteževale delo. Spet na koncu izdelava jezu, tokrat je bil dvojni, na zunanji in notranji strani vrat v pralnico. Pralnica je bila povsem druga zgodba, precej precej ovir, neraven teren in ogromno prestavljanja stvari sem ter tja. Dodatno oviro je povročilo kapljanje vode s stropa. Ja, s stropa, kako je prišla tja gor, ne vem. Vsekakor vem, da so bile že malo zanemarjene krizanteme v lončkih blazno vesele simuliranega dežja. Pralnica je bila kar trd oreh. Dejstvo, da je bil v tleh pralnice izdelan odtok za vodo in sifon, je vso stvar precej pospešilo.

Za konec pa še nekaj napotkov in stvari o katerih človek razmišlja, ko opravlja takšno sanacijo, za vse, ki bi se jim utegnilo zgoditi kaj podobnega:

  1. Po končanem zalivanju vsaj vodo zaprite, da ne pride do česa podobnega.
  2. Preden se kamorkoli odpravljate, prisluhnite! Trave verjetno ne boste slušali rasti ampak kakšnega šumljanja vode pa ne boste zgrešili.
  3. Vpojnost brisač pri takšni količini vode nima nobenega pomena. Brisače se uporabljajo samo za izdelavo jezov in prekatov.
  4. Divide and Conquer. Z raznimi prekati in jezovi si omejite prostor, delajte po korakih ampak skrbno nadzorujte nivoje vode v že očiščenih predelih.
  5. Ko boste imeli občutek, da ste že na polovici dela, ste v resnici šele na začetku.
  6. To, da ste po horoskopu vodnar vam ne bo nič pomagalo, vodnar je zračno znamenje.
  7. Zrak, je nekaj kar si boste zaželeli, če boste sami zaprti v tako majhnem prostoru in boste za zajtrk pojedli šest jajc.
  8. Po eni uri tacanja v mrzli vodi se boste na temperaturo navadili, noge vam bodo hvaležne in koža na podplatih čisto mehka. Splača se vam vzeti strgalo za trdo kožo.
  9. Po opravljenem delu, ne glejte na uro, saj vam bo šlo na jok.
  10. Voda najde svojo pot, bolj jo tiščite v odtok, bolj silila nsaj. Ne obupujte!

🙂

Lahko noč…

4 thoughts on “Poplava

  1. Sočustvujem.

    Dobra taktika.

    Podobno smo imeli kakšna dva meseca nayazaj – v mansardi. Z laminatom.

    Ob tem je padla še ena zanimiva ugotovitev… Kadar je potrebno plačati zavarovanje za bajto, je zavarovalni agent v hiši v roku enega dneva. Kadar je potrebno poplačati škodo, zavarovalnega agenta še dva meseca ni blizu.

  2. >Divide and Conquer. Z raznimi prekati in jezovi si omejite prostor, >delajte po korakih ampak skrbno nadzorujte nivoje vode v že >očiščenih predelih.

    Divide and conquer s kombinacijo metode sestopanja rulz! 😀

Comments are closed.

Comments are closed.