“Prehod z operacijskega sistema Linux povečal učinkovitost gimnazije”
Kak dan nazaj sem zasledil tole objavo za javnost. Tudi na Slo-Techu se je že vnela debata o tej zadevi.
Ne vem, kaj se dogaja na dotični gimnaziji, kdo je za kaj zadolžen in kak sistem so dejansko uporabljali ((po pričevanju nekaterih, je bilo daleč od tega, da bi bili na Linuxu…)) ampak take objave so preprosto povedano FUD ((Fear, Uncertainty, Doubt – ustrahovanje množic, bi dal Wiki link, pa je crknil Google. Ob tem, ko sem se zadrl v kuhnjo: Ej Google je crknil, je Jakob odvrnil: Aja?!?!? in se spet posvetil zabijanju žebljev v delavnico… Google je kmalu potem začel delovati…)).
Se pa strinjam, verjetno se je gimnaziji povečala učinkovitost. Sedaj so zamenjali sisteme in tako lahko delno nesposobni vzdrževalci informacijskega sistema, samooklicani računalničarji, sistem dejansko vzdržujejo. Prej ga niso znali.
Po novem lahko sedaj na gimnazijo vpišejo 500 dijakov več. Ker so bolj učinkoviti? No, morda lahko obstoječe dijake bolje učijo. Torej bo sedaj na bežigrajski gimnaziji več zlatih maturantov?
8 thoughts on ““Prehod z operacijskega sistema Linux povečal učinkovitost gimnazije””
Pred uvedbo izdelka Microsoft Operations Manager sistemski administratorji niso imeli vpogleda v delovanje in dogodke na strežnikih
You must be kidding me.
Aja? A na linux smo sli? No lepo, so itak vsi tko nesposobni, da bi bli lohk tut na DOSu, pa se zmer ne bi znal postimat 😛 😛 😛
Mater, in jst delam maturo iz informatike 😐
“Šola je usmerjena k uresničevanju dijaških potencialov in osredotočena na zagotavljanje najvišje ravni znanja. S tem se uvršča v sam vrh slovenskih gimnazij in iz leta v leto k vpisu pritegne številne dijake.”
Najvisja raven znanja MY ASS! Ce te prof. inf. za MATURO uci iz ze sestavljenih primerov v Pythonu in ti ne zna povedat, zakaj tocno enako prepisan primer na tvojem racunalniku ne deluje, potem se najbrz tudi njemu ne sanja kaj dosti, zakaj tam sploh je.
Da ne omenjam, da nas je pri zadnji uri priprav za maturo ucil KAKO SE NAREDI SLIDESHOW v POWERPOINTU! V tretjem letniku on same computer freake (ok, vec ali manj) uci izdelave prezentacije.
Me pa blazno zanima, kako bomo montirali filme na nadvse zmogljivih super truper predpotopnih racunalnikih! Aja, sem mislila, v kakem profi programu bomo to poceli – jah, v enem in edinem Microsoft Movie Makerju! Juhuuu!
Sej najbrz mi bo se zal, da sem izbrala informatiko za maturo …
Iz prispevka na M$ strani se čisto lepo vidi, na katerih računalnikih je bil nameščen linux – na strežnikih. Torej je več kot očitno, da je bil admin nesposoben in je ravnatelja nahecal ne le za M$, ampak verjetno tudi za celotno vzdrževanje.
Sam pa pristavljam, da bi morale šole namestit linux na računalnike v računalniški učilnici. Večina uporabnikov (ko pride v službo, pa tudi že na faksu) rabi predvsem 3 zadeve – internet, pošto in neko zadevo, za spisat seminarsko/dopis. Eventuelno tudi kakšno preglednico. Za to naredit je pa popolnoma vseeno, kaj imaš filozofija za GUI je bolj ali manj enaka, pa naj je to linux, M$, OSX, Amiga ali karkoli drugega.
Sicer pa večina učiteljev itak ni navdušena, da bi se kaj novega naučili, kaj šele, da bi kaj pametnega naučili dijake.
Kakšne bedne izgovore najdete… Vedno more nekdo bit nesposoben… Kaj pa če je OS preveč debilen?
Ne ni debilen os, ker nekateri v bistvu znamo z njim delati. Tisti citat od kristusa si poglej, tisto je en navaden PR bullshit, ki ga izjavi nekdo, ki nima pojma o cem govori.
Sicer pa, kaksne so tvoje izkusnje? 🙂
Kako a windows serverji so pa lažje za vzdrževat? Vsak ki dela na helpdesku ti bo znal povedat da to ni res. Pri tem lahko na linux platformi še kaj sam skvačkaš medtem ko je win zaprta zadeva in dobiš lahko samo odgovor ” probite resetirat in upat na najbolje”
Helpdesku? kakšnem helpdesku?
Comments are closed.