Topla Greda

Topla Greda

Človek se takole pri 12 stopinjah celzija sredi poletja (koledarsko že malo v drugi polovici, ne ravno točno na sredini) sprašuje, le kaj je šla topla greda in pred kom se skriva. Čemu?!

Sploh, ko dva dni nazaj prebere prebere v vremenski napovedi, da se bo meja sneženja spustila…

6 thoughts on “Topla Greda

  1. Dvomim, da bo kaj od tega. 😉 Bomo vidl kaj bo, avgust precej verjetno ne bo vec kaj blazno topel. Septembra zna mogoce biti se kaj, ampak mocno dvomim, da bo se kaj vroce. 🙂

  2. hja, kakopak je tvoj pogled na fenomen tople grede popolnoma zgrešen ne gre onkraj tvojega malega plota. res, tebi bo morebiti že pomrznila oljna repica (o oljni repici in predvsem o tem, ali sploh obstaja ali ne ter o njeni vlogi v občekmetski zaroti za pridobitev subvencij, več kdaj drugič), ampak ako se v splošnem ozračje ne segreva, kako hudiča, da se potem tali ves ta starodavni led? da se ledeniki v alpah vztrajno manjšajo, da je marsikateri pretežno izginil? bi nam naklonil kratko razlago tega fenomena?

  3. Na Grenlandiji se led kvečjemu debeli (lahko izbereš še kakšen bolj primitiven vir podatkov, kot je Dnevnik ?).

    Sicer pa v čem je tak problem če se ozračje segreva (to definitvno drži; pobrskajte po straneh NASA-e) ? Ali pa si ti tudi mnenja da je bila povprečna temperatura do 19. stoletja prijetno konstantna, zdaj smo pa kar naenkrat grdi ljudje pokvarili klimo ?

  4. Odgovor je sila preprost, ceprav je stvar dokaj komplicirana. 🙂 Konec male ledene dobe. Ozracje se vsekakor segreva, vprasanje je, ce se tako zelo segreva zaradi ‘tople grede’. Ledeniki se po zakljucku ledene dobe pac umikajo, so se umaknili po koncu vseh prejsnjih ledenih dob in se bodo spet povecali ob naslednji ledeni dobi. Se najbolj vprasljivo je kak vpliv na to ima clovek. Po mojem precej minimalnega.

    Potem je tukaj se vprasanje kaj pomeni tole segrevanje v zadnjih nekaj desetletjih na bolj globalni skali, sploh kaj? V nekem zmernem segrevanju od konca male ledene dobe se je bolj ali manj ozracje postopoma segrevalo ampak je vmes prislo tudi do padcev temperatur tam nekje v osemdesetih.

    CCFly ima tudi delno prav, saj nekateri menijo, da so snezne padavine precej bolj obilne na polih.

    Vse to kar clovek pocne je v veliki vecini en prdec na globalni skali. En malo bolj konkreten vulkanski izbruh nas takoj pahne nazaj v ledeno dobo. In ne malo. 😉

  5. Zmerjeno:

    In Greenland, the survey saw large ice losses along the southeastern coast and a large increase in ice thickness at higher elevations in the interior due to relatively high rates of snowfall. This study suggests there was a slight gain in the total mass of frozen water in the ice sheet over the decade studied, contrary to previous assessments.
    http://www.nasa.gov/vision/earth/environment/ice_sheets.html

Comments are closed.

Comments are closed.